THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES

čtvrtek 1. dubna 2010

Jiří Šimáček: Snaživky

 

   Tuhle knížku Zoe ukořistila spolubydlícímu, píše o ní na svém blogu, což si můžete přečíst tady. Nějak děsně jsem odkládal napsání tohohle příspěvku, ale here we come.
    Jde o příběh manikérky, která se více méně celou dobu snaží klofnout bohatýho chlapa. Což se jí i podaří. Má jakousi prazvláštní představu o světě, kde se lidi třídí podle oblečení, aut, parfémů, hodinek a toho, jak jsou profi (což ona je dost). Lidem okolo cpe, jak děsně zdraví prospěšný je jíst ananasy a banány a v jeden moment kamarádce dokonce naordinuje banánovou dietu, která spočívá v tom, že nejí nic kromě banánů. Hlavní postava je vážně velká kráva, ale v tenhle moment jsem možná i protočil oči v sloup.
    Zoe psala, že asi po dvou odstavcích ji začala děsně nenávidět. No já byl asi trochu tolerantnější a začal ji nenávidět až po dvou stranách, jenže v ten moment stačila už dvakrát vyjmenovat vitamíny v ananasu a dýl to prostě vydržet nešlo. Asi někde v půlce jsem si začal říkat, že ať to sebevtipnější tím, jak se knížka naváží do vylízanejch pipin, přece jen je to dost nereálný, protože takhle tupej nemůže bejt ale vůbec nikdo. Dokonce i ostatní pipiny si o ní myslí, že je ujetá, takže to už je teda co říct. O pár stran dál (má jich to jen něco málo přes sto, takže se to přece jen musí vyvíjet docela rychle) jsem došel k závěru, že ona není jen tak nějaká pipka, ona je prostě naprosto duševně chorá. Což se pak završí na konci, kde už je naprosto jasný, že tahle holka nepatří ani do vily, ani na slunnou Hawai, ale tak maximálně do pokojíku v Bohnicích. A tam to bude fakt zlý, protože Gucci svěrací kazajky prostě nedělá (i když je to podle mě jen otázka času).
   Bohužel, knížku nakonec shodí její naprostá nereálnost. Když se za naší dívčinou přižene manželka jejího milence a začne jí vyprávět, že jí vlastně docela přišla jako milenka pro manžela vhod, ještě jsem to nějak ustál. Po dvou dialozích bylo jasný, že je prostě stejně tupá jako manikérka, takže jakože děsná paralela, wow. Potom ale divnost story prudce stoupne, když hrdinka ze svojí klientky vytáhne, co má její syn za psa a kde je na horách. No tak holčina zlanaří kámošku a vypraví se do rakouskejch Alp, kde ho nabalí pomocí štěněte (který vytáhla z manželky ex-milence...a  prej že je blbá...). A pak s ním vážně chodí. Ale wtf, to by jako jeho matku vůbec netrklo, že je trochu divný, že má slečna stejnýho psa jako syn a že se čirou náhodou objevila v hotelu kousek od jeho...no nic.
   Úplnej závěr je přehnanej na entou, ale  tak to nebudu prozrazovat, kdybyste to někdo snad chtěl i číst. Rozhodně je to sem tam i vtipný, ta holka je taky teda dost profi a na úrovni, ale zase to není knížka, bez který by byl můj život o něco chudší.

0 komentářů: